Kapitoly z historie klubu
 

 

Sezóna 2014-2015 podzim
Muži po postupu opět v první lize. První ligu hraje i dorost. Ženy nastupují ve druhé lize. Do poháru nasazujeme družstva můžů i žen.

 

Léto 2015

Pořádáme další ročník LKŠ. Během letního soustředění se pohybujeme v Blatné a okolí. 

Sezóna 2014-2015 jaro 
Týmu mužů se s přehledem podařilo postoupit zpět do nejvyšší soutěže.  V Poháru ČKA tým vypadává se silnými Husovicemi. Katka Vyhnálková vítězí v PMN, na mistrovství ČR žákyň získává bronz v jednotlivkyních a stříbro ve sprintu. Účastní se Světového poháru do 14ti let ve Speichersdorfu. Na mistrovství ČR dvojic získává stříbro Honza Kotyza ve dvojici s Mirkem Jelínkem. 

Sezóna 2014-2015 zima
Honza Kotyza, Jana Račková a Ondra Matula vítězí na klubovém mistrovství, na Mistrovství Jihlavy triumfuje Robin Parkan a Jana Račková. Jan Kotyza se slovenským parťákem Martinem Kozákem vítězí v Poháru Vysočiny, mezi ženami je nejlepší dvojicí Lída Landkamerová - Zdena Vytisková.


Sezóna 2014-2015 podzim
Muži i ženy nastupují ve druhých ligách. V Poháru ČKA startují znovu týmu můžů i žen. 

 

Léto 2014
Na kuželně probíhá výměna stavěčů a pořádáme další ročník LKŠ. Do Jihlavy přestupuje Jirka Ouhel z Kamenice nad Lipou. Soustředíme se v Rychnově nad Kněžnou.

Sezóna 2013-2014 jaro 
Týmu mužů se nepodařil návrat do nejvyšší soutěže. V Poháru ČKA tým vypadává smolně ve čtvrtfinále. Mistrovství ČR mužů zcela ovládá Jan Kotyza, který získává dvě zlaté medaile jak v jednotlivcích, tak v kombinaci. Ve sprintu žáků získává bronz Míra Pleskal. Na mistrovství ČR dvojic získávají bronzovou medaili Daniel Braun - Standa Partl. V tandemech končí na čtvrté pozici.

Sezóna 2013-2014 zima
Mistrovství klubu má premiérové vítěze všech kategorií: Vašek Rychtařík, Karolína Doubková a Ondra Matula. Naopak Mistrovství Jihlavy ovládají Robin Parkan a Jana Račková. Jan Kotyza s Pavlem Petrů a Jana Račková s Šárkou Dvořákovou vítězí v Poháru Vysočiny.


Sezóna 2013-2014 podzim
Muži i ženy nastupují ve druhých ligách. V Poháru ČKA startují znovu týmu můžů i žen. Muži se účastní Poháru NBC v Augsburgu kde obsazují 14. místo.

 

Léto 2013

Na kuželně probíhají každoroční letní opravy a uskuteční se další ročník LKŠ. Správcem kuželny se stává Standa Bezděk, organizační záležitosti má pod křídly Šárka Vacková. Soustředění se koná v Nových Hradech.

Sezóna 2012-2013 jaro 
Týmu mužů se nepodařilo udržet nejvyšší soutěž a sestupuje do druhé ligy. Co se nepovedlo v lize, podařilo se v Poháru ČKA, který tým senzačné vyhrává. Dorost neuspěl v kvalifikaci o první ligu na další ročník. Na MČR mužů získává v jednotlivcích Václav Rychtařík stříbrnou medaili. Na mistrovství ČR dvojic získává Jan Kotyza společně s M. Jelínkem (Údlice) stříbrnou medaili. Jan Kotyza získává stříbrnou medaili na ČAH.

Sezóna 2012-2013 zima
Robin Parkan opouští pozici manažera klubu, klub tak poprvé v historii začíná fungovat bez zaměstnance. Chod kuželny si bere na starosti Tomáš Fürst, ten organizuje velký nábor mládeže. Novým předsedou klubu se stává Standa Partl. Mistry klubu se stávají Robin Parkan, Eva Rosendorfská a Honza Daniel. Na Mistrovství Jihlavy poprvé triumfuje Vašek Rychtařík, ženám vládne Lenka Habrová. Robin Parkan - Jiří Němec a Ivana Pitronová - Eliška Kubáčková vítězí v Poháru Vysočiny.


Sezóna 2012-2013 podzim
Do první ligy nastupují muži a dorostenci. Ženy hrají 2.KLZ. V Poháru ČKA startují tradičně oba týmy. Muži se účastní Poháru NBC v Banja Luce kde obsazují 21. místo.

 

Léto 2012
Na kuželně probíhají každoroční letní opravy a uskuteční se další ročník LKŠ. Na soustředění odjíždíme do Vracova.

Sezóna 2011-2012 jaro 
V průběhu jara posiluje áčko Václav Rychtařík a i díky jeho výkonům se podařilo nejvyšší soutěž udržet. Béčko v oslabené sezoně bohužel opouští třetí ligu. V Poháru ČKA muži postupují mezi nejlepší čtyři týmy a nakonec získává bronzové medaile.Dorostenci obsazují třetí místo a získávají bronzovou medaili. Pořádáme MČR žákyň. Na MČR žákyň ovládá Karolína Doubková disciplínu sprint a získává zlatou medaili.Na mistrovství ČR dvojic získává zlatou medaili dvojice Jan Kotyza - Stanislav Partl. Stříbro získává Václav Rychtařík s Jiřím Ouhelem hrajícím za Kamenici na Lipou. Jana Račková získává stříbrnou medaili na ČAH.

Sezóna 2011-2012 zima
Po dlouhé době klub mění předsedu. Rudolf Benedikt předává vedení klubu Janu Kotyzovi. Klubovými šampiony se stávají Robin Parkan, Jana Račková a Eva Rosendorfská. Na Mistrovství Jihlavy znovu vítězí Robin Parkan a mezi ženami Karolína Doubková. Šárka Vacková V Poháru Vysočiny vítězí naše dvojice Standa Partl - Honza Kotyza a mezi ženami Lída Landkamerová a Zdena Vytisková. Bohužel navždy naše řady opouští Simča Pejcalová.


Sezóna 2011-2012 podzim
Do první ligy nastupují muži a dorostenci. Ženy hrají 2.KLZ, béčko poprvé ve třetí lize. V Poháru ČKA startují znovu muži i ženy. Muži se podruhé objevují na Evropském poháru tentokráte v Bolzanu. Výrazně omlazené družstvo obsazuje dvanácté místo.

 

Léto 2011
Během letní pauzy odchází do zahraničí jak táborská dvojice Jirka Dvořák a Pavel Petrů, tak dlouholeté opory Honza Kotyza a Robin Parkan. Klub ze studijních důvodů opouští i trojice béčkařů. Soustředění probíhá v Jičíně.

Sezóna 2010-2011 jaro 
Muži získávají stříbrné medaile. V Poháru ČKA muži poprvé zažívají pocit prohry a po čtyřech výhrách v řadě si připisují premiérově stříbro. Béčko postupuje do třetí ligy. Pořádáme MČR dorostenců. Honza Kotyza čtvrtý na MČR mužů, Jana Račková po loňských bramborách získává stříbro v kategorii juniorek. Jana Račková bere bronz i na Akademickém MČR. Robin Parkan a Honza Kotyza získávají bronzové medaile na MS družstev v Sarajevu.

Sezóna 2010-2011 zima
Během zimní pauzy opouští áčko z rodinných důvodů Martin Švorba. Klubové mistrovství ovládají Robin Parkan, Šárka Vacková a Jakub Zdražil, na Mistrovství Jihlavy potvrzují formu Robin Parkan a Šárka Vacková V Poháru Vysočiny vítězí slovenská dvojice Jaroslav Truska - Martin Huba, v ženách Blanka Mizerová - Anna Sailerová.


Sezóna 2010-2011 podzim
Do první ligy nastupují muži a dorostenci. Ženy hrají 2.KLZ, záloha můžů hraje divizi. V Poháru ČKA, tolik oblíbené soutěži startují znovu muži i ženy. Muži se poprvé objevují na Evropském poháru konaném ve Splitu. Výborné vystoupení mladého týmu nakonec znamená páté místo, jen kousíček chyběl k postupu mezi nejlepší čtyři týmy.

 

Léto 2010
Na konci léta přichází z německé bundesligy do týmu mužů zkušená dvojice Jirka Dvořák a Pavel Petrů. Na kuželně probíhají doposud nejnákladnější opravy, pokládají se nové segmentové dráhy a vracíme se zpět ke kuželkám Syndur top bez kuliček. Soustředíme se ve Valašském Meziříčí.

Sezóna 2009-2010 jaro 
Muži získávají stříbrné medaile, dorostenci uhráli bronz. Velmi úspěšně zakončují sezonu týmy v Poháru ČKA, když ženy získávají bronzové medaile, muži využívají domácího prostředí a vítězí počtvrté v řadě. Béčko postupuje do divize. Honza Kotyza ovládá MČR mužů, Jana Račková těsně čtvrtá v kategorii juniorek. Akademické MČR ovládají Honza Kotyza a Jana Račková. Honza Kotyza získává stříbrnou medaili na Mistrovství světa v kategorii mužů jednotlivců v Ritzingu. Na MS družstev juniorek v Rijece startuje Jana Račková, družstvo obsazuje 4. místo, ve smíšeném tandemu s Radimem Metelkou se probojovala do čtvrtfinále.

Sezóna 2009-2010 zima
V přeboru klubu vítězí Jan Kotyza, Jana Račková a Tomáš Fürst, na Mistrovství Jihlavy panují Honza Kotyza a Simona Pejcalová. Brněnská dvojice Zdeněk Vránek - Pavel Palian triumfují v Poháru Vysočiny, v ženách je nejlepší Blanka Mašková s Alenou Kovandovou.


Sezóna 2009-2010 podzim
Doprvní ligy nastupují muži, dorostenci a dorostenky. Ženy hrají 2.KLZ, zbylé  tři týmy krajský a okresní přebor. Přihlašujeme do Poháru ČKA  znovu oba týmy. Muži poprvé startují mezi nejlepšími týmy světa na Světovém poháru v Budapešti, kde obsazují 14. místo.

 

Léto 2009

Po naší nejúspěšnější sezoně poprvé  výrazněji oslabujeme. Zpět do Kolína odchází  Filip Dejda a na hostování do BOPA Třebíč pouštíme Vláďu Dvořáka. Na soustředění jedeme do Nové Bystřice.

Sezóna 2008-2009 jaro 
Sezona končí velkými úspěchy. Muži vyhrávají titul Mistrů ČR, na tým navazuje individuálním titulem mistra ČR Robin Parkan, historický úspěch je završen výhrou v Poháru ČKA potřetí v řadě. Ženy také dosahují svého dosavadního maxima, když získávají stříbro také v Poháru ČKA. Jan Kotyza obsazuje s týmem ČR 4. místo na MS družstev v Německu.

Sezóna 2008-2009 zima
V přeboru klubu vítězí Honza Kotyza, Simona Pejcalová a Lukáš Kratochvíl, na Mistrovství Jihlavy panují Honza Kotyza a Lenka Habrová. V Poháru Vysočiny se v kvalitní konkurenci překvapivě prosazuje narychlo utvořená dvojice Jiří Sedlák – Igor Ševela. Mezi ženami Blanka Mizerová-Anna Sailerová.

Sezóna 2008-2009 podzim
Máme čtyři družstva v 1.lize! Muže, dorostenky a 2 týmy dorostenců. Ženy hrají 2.KLZ, zbylé  tři týmy krajský a okresní přebor. Poprvé přihlašujeme do Poháru ČKA i tým žen. Muži končí na Poháru NBC v Záhřebu na pátém místě a postupují poprvé do Ligy mistrů. V LM je jim soupeřem chorvatský Konikom Osijek, kterému po srdnatém boji podléháme doma i v odvetě.

Léto 2008
Ještě koncem června získáváme dvě nové posily pro domácí soutěž i Ligu mistrů. Z Kolína přestupují Mistr světa z Košic Filip Dejda a Daniel Braun. Kluci výborně doplňují mladý kolektiv áčka. Poprvé máme dostatek dorostenek a chystáme nasazení jejich družstva. Jedeme na soustředění do Hazlova, odkud kupujeme i použité kuželky z MS juniorů v Zadaru.

Sezóna 2007-2008 jaro
Jana Račková vyhrává MČR juniorek a je nominována na MS. Tam získává stříbrnou medaily v soutěži družstev. Áčko mužů bere bronz v 1.KLM a zároveň obhajuje zlato v Poháru ČKA. Podruhé tak postupuje na Pohár NBC. Velký úspěch zažívá žákyně Kája Doubková. Vítězí v domácím PMN a je stříbrná na MČR žákyň. Patří jí tak účast na SP žáků v Zadaru, kde získává další stříbro a bronz. Hana Prokšová je Mistryní ČR mezi žákyněmi. Tým D vyhrává okresní soutěž a postupuje.

Sezóna 2007-2008 zima
Přeborníky klubu jsou Honza Kotyza, Jana Račková, Marek Novák, mezi žáky Kája Doubková a Romana Šárová. Mistry Jihlavy jsou Jiří Němec a Jana Račková. V Poháru Vysočiny potřetí vítězí dvojice Kotyza-Parkan. V ženách Naďa Dobešová s Janou Račkovou.

Sezóna 2007-2008 podzim
Máme 4 týmy dospělých a 2 družstva dorostu. Muži hrají v Augsburgu Pohár NBC a končí na 6. místě. Nová posila Zdeněk Dvořák žádá o návrat do Č. Velenic. Na jeho místo se v průběhu sezony podaří sehnat z Třebíče Roberta Pevného. 

Léto 2007
V přestupovém termínu se domlouváme na návratu Jirky Němce z Dačic do našeho klubu. Jirka má mužům pomoci v domácí lize i v mezinárodních soutěžích. Letní soustředění se růžoví v Horním Benešově. Svá družstva naopak oslabují Standa Partl a Lenka Habrová, kteří na rok jedou mimo ČR.

Sezóna 2006-2007 jaro 
Na konec sezony k nám přestupuje Zdeněk Dvořák z Českých Velenic a pomáhá k prvnímu vítězství v  Poháru ČKA.

Sezóna 2006-2007 zima
V přeboru klubu vítězí Robin Parkan, Šárka Vacková a Marek Novák, v žácích Kája Doubková a T. Jícha. Mistry Jihlavy jsou Simona Pejcalová a Robin Parkan. Pohár Vysočiny v kategorii mužů obhajují Robin Parkan s Janem Kotyzou, v ženách vládnou Simona Pejcalová s Evou Přechovou.

Sezóna 2006-2007 podzim
Poprvé přihlašujeme muže do Poháru ČKA. Honza Kotyza získává další medaili z MS, tentokrát stříbro ze soutěže dvojic ve Skopje a je po zásluze vyhlášen i Kuželkářem roku.

Léto 2006
Sháníme posily pro první ligu. Z Rakouského Lambachu k nám přestupuje kolínský rodák Martin Švorba. Na kuželně probíhají opravy hracího prostoru a náhozových desek. Soustředíme se v Dubňanech.

Sezóna 2005-2006 jaro
Honza Kotyza exceluje i na Světovém poháru a MS, celkem získává 6 medailí. Mužům se daří naplnit vizi M. Tomance z roku 1997 a po deseti let od vzniku klubu postupují z okresního přeboru až do 1.ligy. Ženy také dosahují  doposud nejlepšího výsledku a končí 5. ve 2.KLZ. Jakub Zdražil vyhrává PMN mladších žáků, Jana Ševelová má stříbro s týmem dorostenek ČR na MS v Sarajevu.

Sezóna 2005-2006 zima
V přeboru klubu vítězí Jan Kotyza, Eva Přechová a Jan Ševela, Mistry Jihlavy jsou Jan Kotyza s Šárkou Vackovou. Pohár Vysočiny poprvé v obou kategoriích v jednom roce, ovládají je Robin Parkan - Jan Kotyza a Šárka Vacková - Gita Lexová.

Sezóna 2005-2006 podzim
V soutěžích máme 5 týmů dospělých a 2 družstva dorostu. Poprvé v historii je použito k cestě na utkání veřejného dopravního prostředku. Muži jedou na ligu do Třebíče vlakem. V anktě kuželkář roku vítězí Jan Ševela (žáci) a Robin Parkan (junioři).

Léto 2005
V přestupovém termínu se nám podaří ulovit vynikající posilu do 2.KLM, z týmu TJ Třebíč přestupuje rodák z Jihlavy Vladimír Dvořák. Po dlouhých letech se také mění provozovatel restaurace, končí R. Hošek a nastupují p.Skála a Kalný. Letní soustředění se koná v Teplé.

Sezóna 2004-2005 jaro
Dorostu smolně utíká postup do 1.KLD, muži naopak posledními zápasy zachraňují. 2.KLM. Standa Partl je 6. na MČR juniorů, Robin Parkan a Jan Kotyza hrají na MS juniorů v Náchodě s podporou početné skupiny fandů z KK PSJ. Jan Ševela s Tomášem Valíkem jsou 1. a 2. v PMN, Jirka Macko je 3. na MČR žáků.

Sezóna 2004-2005 zima
Opět dochází ke změně na postu předsedy klubu. P. Havlíčka omezují pracovní povinnosti, a tak se stává předsedou jeden ze zakládajících členů Ruda Benedikt. V přeboru klubu vítězí Robin Parkan, Gita Lexová a Jan Korbel, na Mistr.Jihlavy Jana Račková a Jan Kotyza.

Sezóna 2004-2005 podzim 
Znovu nasazujeme sedm týmů, muži začínají bez Jana Kotyzy, který hostuje ve Vyškově.

Léto 2004
Na pozici správce kuželny a trenéra klubu končí Standa Bezděk, jeho nástupce je v té době ještě studentem R. Parkanem. Soustředění klubu probíhá na kuželně v Náchodě.

Sezóna 2003-2004 jaro
Zatímco Robin Parkan zkouší hrát jako první člen klubu v zahraničí, Jan Kotyza odchází hostovat do KK Vyškov. V této sezoně získává i ocenění Kuželkář roku. Žádný tým do vyšší soutěže nepostupuje, radost nám dělají žáci Jana Ševelová, Honza Ševela a Karel Sedmík medailemi v PMN. V dubnovém Poháru Vysočiny vítězi bratři Pytlíkové.

Sezóna 2003-2004 zima
Na valné hromadě volíme nového předsedu klubu. Pavla Procházku střídá Petr Havlíček, slibujeme si od přínos zejména po sportovní stránce. V přeboru klubu vítězí Standa Bezděk, Gita Lexová a Jirka Macko ml., a Mistrovství Jihlavy Standa Bezděk a Šárka Vacková.

Sezóna 2003-2004 podzim
Nasazujeme historicky nejvíc družstev: 3x dorost (1. a 2. liga, SKP), 2 družstva mužů (2. liga, SKP2), 2 smíšené družstva (kraj) a družstvo žen (2. liga). Žáci tradičně v PMN.

Léto 2003
V klubu se krátce mihne Mirek Tomanec. Jeho prvním počinem je vzkříšení kuželkářského maratonu. Dvakrát se ale do stejné řeky nevstupuje - maratonci Startu jsou jasně lepší. Letní kuželkářská škola má další pokračování. Soustředění se koná tentokrát v Přerově.

Sezóna 2002-2003 jaro
Další období zúčtování je tu: Ženy se zlepšují na 4. příčku ve 2. lize, muži na 6. ve 2. lize. Ohrožení sestupem ovanulo dorost "A" i "B", nakonec se ale vše v dobré obrátilo a i nadále držíme 1. i 2. ligu! Už aby poporostli žáci: Honza Ševela je po finálovém turnaji vítězem PMN v chlapcích "B", Jana Ševelová je druhá v dívkách "A". První krajské přebory jsou v naší režii: z celkových 10 vítězů nosí 7 náš dres! V německém Augsburgu Jan Kotyza s Robinem Parkanem přispívají k zisku titulu vicemistrů světa pro juniorskou reprezentaci ČR! 

Sezóna 2002-2003 zima
Mezi přebor klubu, mistrovství Jihlavy a Novoroční turnaj se nedaří vměstnat tradiční Pohár Vysočiny. Bude proto přesunut na červen a to jen kategorie žen. Příští rok to vynahradíme! Na kuželkářském plese poprvé chyběla scénka našich ochotníků. I tak se ale všichni bavili skvěle.

Sezóna 2002-2003 podzim 
Šestá sezóna: nasazujeme 3 družstva dorostu (1. a 2. liga, oblast), 3 družstva mužů (2. liga, oblast 2 a okres) a družstvo žen (2. liga). Žáčci tradičně v PMN.

Léto 2002
Pořádáme už 3.ročník LKŠ. Přípravy na soustředění v Děčíně odplavila velká voda, náhradním řešením (ale zdařilým!) je Srbská Kamenice, pořádáme sbírku na pomoc povodněmi ničené kuželně v Děčíně. Slavíme 5-leté výročí klubu, zase opravujeme a vylepšujeme kuželnu.

Sezóna 2001-2002 jaro
Dorostenci "A" klesají na 5. místo v 1. lize, dorost "B" končí 8. ve 2. lize. Muži "A" získávají 8. místo ve 2. lize, "béčko" se zachraňuje v OP2a, ženy "A" vybojovávají 7. místě ve 2. lize, ženy "B" jsou poslední ve 3. lize. Příští sezónu startovat nebudou. Výrazné úspěchy jednotlivců: juniorka Lenka Habrová je 3. na Mistrovství ČR, Petra Kovářová je 5.,v PMN Jana Ševelová (ml. žákyně) získává 2. místo.

Sezóna 2001-2002 zima
Tradiční přebor klubu 2001 a přebor Jihlavy, v únoru ples, tentokrát za účasti všech kuželkářských celebrit - vyhlášení kuželkářů ČR za rok 2001. Pořádáme turnaj Českého poháru dvojic - Coca-Cola Cup.

Sezóna 2001-2002 podzim
Pátá sezóna: klub staví (kromě žáčků - již tradičně v PMN) - 2 družstva dorostu (1. a 2. liga), 3 družstva mužů (2. liga, oblast 2 a okres) a 2 družstva žen (2. a 3. liga).

Léto 2001
Pořádáme 2.ročník LKŠ, letní soustředění je v Jizerských horách. Budova s kuželnou mění provozovatele a činnost klubu je ohrožena! Dohodou se zástupci Města Jihlavy se daří situaci stabilizovat. Řady klubu opouští zakládající člen a organizátor Mirek Tomanec. Robin Parkan hází na turnaji ve Velkém Meziříčí neuvěřitelných 502!

Sezóna 2000-2001 jaro
Dorostenci znovu vyhrávají a stávají se podruhé v řadě Přeborníky ČR! Ženy jsou třetí ve 2. KLZ, mužský "A"-tým opět postoupuje - už do 2. ligy! Robin Parkan získává významná regionální ocenění - Cena města Jihlavy + Sportovec roku jihlavského okresu! V Jihlavě se koná finálový turnaj Poháru mladých nadějí (z nás se prosazuje na 4. místě Ondra Dobrovolný). Pořádáme MČR žen, na ostatních MČR získáváme významné individuální úspěchy: 2. místo Standa Bezděk (senioři), 3. Jan Kotyza (D), 8. Lenka Habrová (J). Závěr sezóny si zpestřujeme kuželkiádou, turnajem na 100x100 h.s., který aspiruje na zápis do Guinessovy knihy rekordů!

Sezóna 2000-2001 zima
Přebory klubu 2000 se konají už v 8 kategoriích, přebor Jihlavy 2000 vyhrávají Martin Doubek a Lenka Losenická (Start). V anketě Kuželkář roku 2000 se odráží výborný výkon Robina Parkana na MS v Celje - získává 8. místo! Zimní soustředění vynecháváme - pořádáme Pohár Vysočiny, mužské dvojice tentokrát hrají dvoustovky (připravujeme se tak na pořádání mužského turnaje série ČPD v příští sezóně). Pořádáme 1. ročník Kuželkářského plesu v hotelu Gustav Mahler.

Sezóna 2000-2001 podzim
Čtvrtá sezóna: do soutěží ČMKS přihlašujeme 2 družstva dorostu (1. a 2. liga), 4 družstva mužů ("A"- 3. liga, "B"- oblast 2. tř. a "C", "D" - okres) a 1 družstvo žen (2. liga). Také našich žáků přibývá - hrají další ročník PMN.

Léto 2000
V létě se soustředíme v Jeseníku. Vymýšlíme a organizujeme 1.ročník Letní kuželkářské školy pro žáky a žákyně z celé ČR. Povedlo se - účastníkům se škola líbí!

Sezóna 1999-2000 jaro
Víc jsme toho snad už stihnout nemohli ... Dorostenci vyhrávají ligu a stávají se Přeborníky ČR! Robin Parkan se s družstvem dorostenecké reprezentace ČR ve slovinské Celji stává mistrem světa! Ženy vyhrávají 3. ligu a postupují, stejně jako mužský "A"-tým, který postoupuje už do dvoustovkové 3. KLM! Letos pořádáme MČR v kategorii, kterou jsme ještě neměli - junioři. Na MČR jednotlivců máme zastoupení pouze v dorostu - Robin Parkan, Jirka Partl a Šárka Dvořáková.

Sezóna 1999-2000 zima
Přebory klubu 99 rozšířeny o kategorii žáků. Obhajuje Šárka Vacková. V přeboru Jihlavy 99 získáváme oba tituly (Standa Bezděk a Gita Lexová)! Zimní soustředění je tentokrát na krásné kuželně v Blansku. Pořádáme 1. ročník Poháru Vysočiny, turnaje dvojic mužů i žen na 2x100 h.s. V únoru se u nás koná soustředění české mužské reprezentace - nejlepší hráči ČR posunují rekordní hranice naší kuželny.

Sezóna 1999-2000 podzim
Třetí sezóna: přihlašujeme už 6 družstev (3 dospělých - postupně od okresu po OP I. tř., 1 žen do III. KLZ a 2 dorostu - 1. a 2. liga), žáci hrají jednotlivě v PMN. V Jihlavě se koná reprezentační soustředění dorostu ČR, kde se formuje širší kádr pro MS v Celje - účastní se ho 2 naši dorostenci Jan Kotyza a Robin Parkan.

Léto 1999
Klub je na letním soustředění v Jižních Čechách. Je založeno družstvo žen, které chce hrát novou 3. ligu čtyřčlenných družstev.

Sezóna 1998-1999 jaro
Sezóna končí úspěšně: muži "A" postupují do oblastního přeboru I. třídy, muži "B" do OP II. tř., "A"-dorostenci už do nejvyšší soutěže - 1. KLD, "béčko" dorostu do ligy druhé. Kvality našich dorostenců si všimli i trenéři dorostenecké reprezentace (Robin Parkan, Standa Partl a Jan Kotyza jsou v širším výběru). Pořádáme přípravu juniorské reprezentace na MS v Opavě - zápas ČR vs. Polsko. Mistrovství republiky jednotlivců se účastní v dorostenecké kategorii Jan Kotyza, Robin Parkan a Petra Kovářová, v dospělých Standa Bezděk. Všichni se probojovávají do finále.

Sezóna 1998-1999 zima
Zvykáme si na konkurenci: Jirka Cháb otvírá v Jihlavě novou dvoudráhovou kuželnu - domácí kuželnu Startu. Od nové sezóny se tu bude pořádat i část soutěží JAKL. V přeboru klubu 98 obhajuje Míra Matějka a Robin Parkan. V přeboru Jihlavy 98 opět získáváme titul v kat. muži (Robin Parkan), v kat. žen obhajuje loňské vítězství Líba Kovaříková ze Startu. Klub pořádá zimní soustředění v Hnánicích. Na jarní část sezóny posíluje i "A"-tým - přichází nový člen, trenér a správce kuželny Standa Bezděk.

Sezóna 1998-1999 podzim
Druhá sezóna: základna se zvětšuje - hrajeme s 5 družstvy (dospělí: "A" - OP II. tř., "B" a "C" - okres, dorost: "A" - 2. liga, "B" - oblast), žáci hrají PMN. Po dlouhé nemoci nám umírá kamarád, zakládající člen klubu - Peťa Novotný.

Léto 1998
Klub pořádá letní soustředění v Luhačovicích, kde poznáváme Standu Bezděka - budoucího tahouna "Áčka". Je založeno žákovské družstvo, které bude hrát v příští sezóně nově vzniklou soutěž - Pohár mladých nadějí.

Sezóna 1997-1998 jaro
První úspěchy: muži "A" postupují do oblastního přeboru II. třídy, dorostenci postupují do 2. ligy! Do povědomí vstupujeme i jako organizátoři akcí - pořádáme Mistrovství ČR dorostenců, kterého se účastní i náš hráč Standa Partl.

Sezóna 1997-1998 zima
První Přebor klubu 97 v kategoriích muži, ženy a dorostenci. V přeboru Jihlavy 97 získáváme jeden z titulů: kat. mužů vyhrává Benedikt, v kat. žen vítězí Kovaříková ze Startu. Klub pořádá zimní soustředění v jihomoravské kuželkářské obci Práče.

Sezóna 1997-1998 podzim
První sezóna: do pravidelných soutěží ČMKS přihlašujeme 3 družstva - 2 družstva mužů a 1 dorostenců. Klub jako nováček na kuželkářském nebi musí začít tzv. "od píky", tj.dospělí "A" i "B" hrají okresní přebor, dorostenci soutěž oblastní.

První polovina roku 1997
V únoru zahajuje JAKL (Jihlavská amatérská kuželkářská liga). 9.5.1997: oficiální vznik Kuželkářského klubu PSJ Jihlava. Členská základna klubu sestává z bývalých hráčů jihlavského Startu (v té době nemá kuželnu, hraje jen A-tým ve Vel. Meziříčí) a z nových nadšených adeptů kuželkářského sportu. Začíná série přípravných zápasů a proces formování družstev, která chtějí hrát soutěže ČMKS.

1996
Otevření jihlavského bazénu po rozsáhlé rekonstrukci, během které v něm byla vestavěna nová čtyřdráhová kuželna. Následně zde začíná i sportovní činnost - byl uspořádán Vánoční turnaj, který se stal prvním impulsem k pořádání amatérské ligy.