Rekord kuželny, plné hlediště, překvapivý průběh zápasu. Taková byla neděle na kuželně KK PSJ Jihlava.

28.09.2016 15:52

Hráči KK PSJ Jihlava společně s týmem ŽP Šport Podbrezová.

Slovenský mistr lehce za očekáváním

V rámci třetího kola Interligy jsme na domácích drahách přívítali slovenského mistra ŽP Šport Podbrezová, a jednalo se o jeden z nejočekávanějších duelů roku. 
Od vzniku soutěže a postupu do Interligy jsme se těšili, že uvidíme na jihlavských drahách další světový tým. A očekávání byla obrovská. Nejenom že jsme čekali výkon hostujícího družstva na hraně rekordu kuželny, který má hodnotu 3700, ale rovněž jsme čekali i útok na indivudální rekord drah. Průběh utkání však ukázal, že se očekávání naplnilo jen z poloviny...
 
Hned v první rundě jsme byli svědky velkého, ale příjemného překvapení. Naše dvojice ve složení Standa Partl - Vašek Rychtařík dokázala se slovenskými mistry držet krok po celou hru, a v závěru dokonce zvítězila při poměru bodů 1:1 o 11 kuželek.  Ve druhé rundě přeci jenom začal slovenský šampion dominovat, i přesto se však našim hráčům, i přes střídání, povedlo udržet ztrátu v kuželkách na přijetelných 57 kuželek. A už v tuto chvíli bylo jasné, že slovenský boj o rekord kuželny bude velice těžký. V závěrečné čtveřici nastoupil největší aspirant na vytvoření individuálního rekordu - Vilmoš Zavarko. Jeho výkon překonal všechna očekávání, a nejen že překonal stávající rekord kuželny, ale svým výkonem dosáhl na magických 700 poražených kuželek. (Více v samostatném článku zde.) Nicméně i přes tento exceletní výkon jsme v poslední rundě zaznamenali další dílčí úspěch, a to když Martin Švorba dokázal uhrát bod na slovenského reprezentanta Petere Nemčeka. 
Skvělý zápas, rekord kuželny a unikátní kuželkářský zážitek si nenechalo ujít na 80 diváků a byl tak vytvořen nový divácký rekord na jihlavské kuželně.
 
Hráči Jihlavy podali bojovný týmový výkon, když prohráli o 125 kuželek. Vezme-li ale v úvahu, že jen V. Zavarko vyhrál o 100 kuželek, byl zbytek utkání velmi vyrovaný a přinesl několik krásných soubojů. 
 
 
Celkový výkon Podbrezové 3598 tedy zůstal za očekáváním hráčů i diváků, ale individuální výkon Vilmoše Zavarka 700 nám vše vynahradil.
Naopak bojovný výkon jihlavských hráčů i překvapivý průběh zápasů je určitě nejlepší pozvánkou na další zápasy.
 
Proto přijďte fandit hned tuto sobotu, kdy na jihlavských drahách přivítáme tým KK Slavoje Prahy, a podpořte žlutomodré v boji o velice důležité body.
 
Plné hlediště a divácký rekord na kuželně KK PSJ Jihlava.