Osmifinále PRO-TEC Cupu - Jihlava : Husovice

29.03.2016 18:44


Po povinném postupu přes Tábor "B" nás v osmifinále Pro-Tec Cupu (Českého poháru) čekal soupeř, se kterým jsme se potkali docela nedávno v ligových bojích. Neuplynul ani měsíc od soboty, kdy jsem smolně (rozuměj vlastní hloupostí) ztratili dobře rozeharaný zápas na domácích drahách a podlehli tak o 2 kuželky úřadujícímu vicemistrovi z Husovic. Ve čtvrtek 24.3. jsme tedy měli šanci na složení opravné zkoušky. Sestava byla jasná prakticky od víkendu, kdy jsme zjistili, že nám Valda bude fandit z Bučovic, protože studium je vždy až na prvním místě. Naštěstí přijel alespoň Blonďák, takže jsme se zase tak moc nebáli.


V první rundě tedy nastoupil Robajs proti mladému Jirkovi Axmanovi a Standa proti nejlepšímu hráči hostů Zdeňkovi Vymazalovi. Robin začal svou hru těsnou prohrou o kolek, kdy mu na závěr padla lavorová šestka. Pomysleli jsme si něco o nenávisti, ale ne zase moc, protože Staník předváděl solidní hru a za 156 bral setový bod. Na druhých drahách se karty obrátily. Vedoucímu ani solidní hra (151) nestačila na bod proti soupeřovým 158. To Robajs vyždímal ze čtyřky, co se dalo a na 164 porazil soupeře o 20. Celkově tedy remíza na sety a na kolky vedeme o Gandalfův fous. Na třetích drahách se nám nedařilo a oba naši borci se svými soupeři prohráli na čísla patřící spíš do divize. Spoléhali jsme tedy na silné závěry, protože trošku prohrávat je ostatně vždycky lepší. Standa se do jedničky obul jak do otcovských povinností, udělal 163 a otočil duel ve svůj prospěch poměrem 602:588. Celkově to byla ze strany vedoucího solidní hra a i náhodní kolemjdoucí začali poznávat starého dobrého Yelena. To Robajs se druhou šedesátkou protrápil a prohrál 581:604, na což sice nejsme zvyklí, ale stav 1:1 -9 sliboval zajímavý závěr.


Za domácí nastoupil z jedničky Václav a z trojky Dánsko. Soupeři jim byli Libor Škoula s Vaškem Mazurem. Po solidních výkonem z první rundy jsme určitě od všech čekali víc, nakonec všichni hráči bojovali spíše sami se sebou než mezi sebou, což dokazují i dosažená čísla. Vašík si šel po půlce odpočinout s tím, že si nechá vyhazování špatných hodů spíš na trénink. Místo něj nastoupil Chorché, který rozjel na čtyřce ódu na pravou ulici. I s malými komplikacemi uhrál 159 kolků, což byla nejlepší dráha celé druhé rundy a hlavně spousta potřebných kuželek na stranu domácích. Tou dobou již byl jeho soupeřem Míša Šimek, který se na poslední dráze snažil něco z tohoto náskoku umazat, ale nakonec s Jirkou prohrál 527:544. Na vedlejších drahách střídal Dánsko s Vaškem světlejší chvilky s těmi tmavšími. Pokladník prohrával 0:2 na dráhy o 8 kolků a tak musel na konci máknout, k čemuž mu v závěru pomohlo doražení dvou sedláků na hod. I díky téhle parádě nakonec těsně vyhrál 557:554.


Suma sumárum jsme vybojovali těsné vítězství 5:1 o 15 kuželek. Drah jsme získali sice jen 7, ale o to zajímavější bude odveta v Brně, kam se moc těšíme.