Muži A získali první interligové body

20.09.2016 08:28

Tým mužů pro interligovou sezonu 2016/2017

Horní řada zleva: Jakub Čopák, Daniel Braun, Stanislav Partl, Jiří Ouhel, Tomáš Valík, Jiří Partl

Dolní řada zleva: Miroslav Pleskal, Martin Švorba, Václav Rychtařík, Ondřej Matula

Bilance po dvou kolech

    V úvodním kole jsme zamířili na půdu brněnských Husovic. S moravským týmem máme v posledních letech vyrovnanou bilanci, když jsme na jejich půdě minulou sezónu dokázali vyhrát (zápis), ale naopak jsme na domácí kuželně body ztratili (zápis). Chtěli jsme tedy zopakovat kvalitní, vyrovnaný výkon z minulého roku, který vedl k úspěchu. Bohužel hned od začátku jsme tahali za kratší provaz. V první rundě jsme si nechali narůst ztrátu kuželek, kterou se nám do konce zápasu nepovedlo dotáhnout. V prvním zápase se nám nepovedlo najít onu týmovou vyrovnanost, na které chceme stavět, a premiéra Interligy byla plná nervozity a individuálních chyb. Přísnější měřítko snesou pouze výkony Standy Parla a nové posily Martina Švorby. Zápis z utkání k nahlédnutí zde.

    Druhé kola nás čekala interligová premiéra na domácích drahách. A hned nás navštívil nejlepší český tým minulého roku, obhájce mistrovského titulu z Rokycan. Na poslední domácí zápasem z minulé sezony s Mistrem ČR nemáme dobré vzpomínky, po vydařeném úvodu jsme nedokázali zápas dotáhnout do vítězného konce, když jsme vedení ztratili na poslední dráze (zápis). To jsme chtěli letos nepravit a také jsme tomu přizpůsobili sestavu. Opět se nám povedl vstup do zápasu, kdy jsme bodově remizovali 1:1, ale vedli jsme na kuželky o více než 50. V druhé rundě jsme stále drželi krok na body 2:2 a povedlo se nám uhájit alespoň 19 kuželek do závěrečné dvojice, kterou jsme pro tentokrát dokázali opanovat my. Hostům se v závěru povedlo vytvořit tlak, díky výbornému střídání Honzy Endršta, nakonec se nám ale povedlo udržet kolky do plus a celkově jsme vyhráli 5:3 o 39, tím se nám povedlo napravit nevydařený zápas v Husovicích. Celkové číslo 3424 není nikterak vysoké, přesto na body stačilo a potvrdilo se, že takto těžké a vyrovnané zápasy, se nemusí rozhodovat vysokými náhozy, ale je to boj o každou kuželku. Zápis z utkání zde. Za tento zápas patří obrovský dík celému týmu, který předvedl bojovný a týmový výkon jak na drahách tak v hledišti, kde společně s diváky vytvořil výbornou atmosféru. 

    Tímto chceme, jménem jihlavského týmu mužů, poděkovat všem divákům, kteří nás přišli podpořit a pomohli nám vybojovat důležité body, a zároveň doufáme, že zápas byl dobrou pozvánkou na další interligová kola, kde hned v příštím týdnu přivítáme slovenského mistra z Podbrezové.