Jeden Braun + jedna Braunová = malej Brauník a čtyři placky k tomu!

23.06.2017 12:42

Braunovi symbolicky oblékli hnědé dresy a dokráčeli pro mistrovský titul. Na fotce společně s rodinnou dvojicí - Petr a Naďa Dobešovi z Třebíče.

Braunovi slaví dvojitý úspěch

O víkendu 17. - 18. června 2017 proběhlo na kuželně ve Vrchlabí poslední mistrovství ČR - smíšených dvojic. Jihlavský klub reprezentovala rodinná trojice Braunů - hrající kapitánka maminka Jana, hrající a poslouchající tatínek Daniel a nehrající synek Štěpán. Pro kuželnu ve Vrchlabí se jednalo o vůbec poslední akci před položením nového povrchu drah, a tak se MČR stalo důstojnou rozlučkou s legendární vrchlabskou saduritovou hernou. 

V sobotu proběhla hlavní soutěž dvojic na 2x120 hs, ve které se našim hráčům velice dařilo. Janča dosáhla jednoho z nejlepších výkonů žen - 595, ještě o trochu lepší však byl Dan, který potvrdil pověst saduritového specialisty a dosáhl čtvrtého nejvyššího náhozu dne - 627. V součtu (1222) to pak stačilo na skvělé druhé místo, zisk stříbrných medailí a dobrou výchozí pozici pro soutěž tandemů. Jihlavsko-kutnohorská dvojice nestačile pouze na skvěle hrající dvojici z Třebíče - Petr a Naďa Dobešovi, která dosáhla výkonu 1273 korunovaného osobním rekordem Nadi - 664. Kompletní výsledky soutěže dvojic k nahlédnutí zde.

Druhý den následovala soutěž tandemů. Kombinovaná šedesátka je parádní disciplína naší dvojice, což už několikrát potvrdila na tradničním turnaji Novobystřické tandemy. Jana s Danem prošli celým turnajem bez ztráty jediné dráhy, což je v tandemech obdivuhodný výkon, a svoji cestu korunovali vítězstvím 2:0 ve finále proti třebíčské dvojici a oproti sobotě si tak tyto dvojice vyměnily místa na stupních vítězů. V cestě za vítěszvím narazila naše dvojice postupně na přažskou dvojici Petrov-Vymazal, ve čtvrtfinále na novoborské Kortana s Dunkovou, v semifinále vyřadila reprezentační dvojici Bína-Topičová a ve finále již zmíněné Dobešovy. Výsledky a kompletního pavouka naleznete zde.

V závěrečném tunaji celé sezony tak naši hráči výrazně rozšířili své sbírky cenných kovů. Jana přidala stříbro a zlato z dvojic k individuální stříbrné medaili z kombinace žen. Dan si k dvojitému úspěchu z dvojic ještě přidává stříbro z dlouhodobé soutěže družtev. 

 

Braunovi se tak zaslouženě stávají nejúspěšnějšími hráči klubu za právě skončenou sezónu 2016/2017. 

 

Děkujeme a gratulujeme!