Interliga zahájena vítezně!

11.09.2017 18:40

                                                                

KK PSJ Jihlava - KK Slavoj Praha 5:3 - 3383:3298

    Jihlavští kuželkáři úspěšně vstoupili do nového ročníku Interligy, když doma přehráli pražský Slavoj. Úvodní kolo je vždy velkou neznámou, jelikož nikdo neví co od soupeře, ale i od vlastního týmu, očekávat a tak celé utkání provázela nervozita na obou stranách. Po bodově vyrovnaných rundách tedy musely rozhodovat sražené kuželky, a těch měli na konci jihlavští o 85 více a připsali si tak první dva body do tabulky.
    Jednotlivé výkony nesnesou přísné měřítko, přemotivovanost a technické chyby provázely výkony téměř všech hráčů, přesto můžeme najít několik pozitiv na hře domácích. V první dvojici Václav Rychtařík i přes slabý výkon a horší techniku uhrál důležitý bod, dobrou hru naopak předvedl Stanislav Partl, který ovšem podlehl ve velmi vyrovnaném duelu dobře hrajícímu Zdeňku Gartusovi. V druhé dvojici si odbyl premiéru v A týmu Ondra Matula, který předvedl slušný výkon a hlavně si připsal první bod v letošním ročníku. V druhé dvojici podal nepřesvědčivý výkon Tomáš Valík, který doplatil na atmosféru prvního zápasu a podlehl hostujícímu Evženu Valtrovi. V závěru se předvedla další letní posila Honza Kotyza. Honza předvedl slušný výkon a s jistotou uhrál bod i udržel důležitý náskok v kuželkách. Naopak Martin Švorba si nechal proplout bod mezi prsty. Po vydařeném úvod zcela propadl na poslední dráze a těsně prohrál poslední duel utkání. Z hostů pochvalme za výkon Zdeňka Gartuse a Evžena Valtra.
 
 Příjemným překvapením byla velká návšteva a povzbuzování fanoušků, která domácí hráče dotáhlo až k víteznému konci. Hráči "A" týmu proto děkují všem, kteří v sobotu dorazili a těší se na další shledání, třeba už za 14 dní na domácím utkání proti Sokolu Husovice Brno.