Vysočina ovládla Májový turnaj krajských výběrů žactva!!!

06.01.2016 20:22

Ke stříbru ze soutěže družstev a zlatu + stříbru v tandemech dopomohli i naši hráči.

Třetí květnový víkend se uskutečnil v Pelhřimově tradiční Májový turnaj krajských výběrů žactva, kde reprezentovali Vysočinu i dva naši žáci. Celkem se sešly výběry z 12 krajů v České republice a lze říci, že Vysočina si vedla ze všech nejlépe! 

Sobotnímu programu patřila soutěž čtyřčlenných družstev na 4x60hs. Za Vysočinu byli nominováni tito hráči a hráčky: Markéta Zemanová (TJ BOPO Třebíč), Petra Dočkalová (KK PSJ Jihlava), Milan Kocanda (TJ Nové Město na Moravě) a Lukáš Dúška (TJ Slovan Kamenice nad Lipou). Tým Vysočiny zahrál velmi kvalitní výkon 988 a do poslední chvíle se pral o zlato, ke kterému nakonec chyběla jedna kuželka. Náš tým zahrál stejný výkon jako tým Jihomoravského kraje a o pořadí rozhodovala tedy dorážka, kterou měli naši hráči horší o 7 kuželek. Na třetím místě se pak umístil tým Moravskoslezského kraje se ztrátou 21 kuželek. 

Výsledky hráčů Vysočiny – Kocanda 242, Dúška 273, Zemanová 219, Dočkalová 254 

V neděli se uskutečnil vyřazovací turnaj smíšených tandemů, kam díky dobrému umístění mohla Vysočina nominovat hned dvě dvojice. První z nich tvořila Petra Dočkalová společně s Lukášem Dúškou. Druhá dvojice byla ve složení Lucka Smrčková (TJ Spartak Pelhřimov) a Adam Matula (KK PSJ Jihlava). Celkem nastoupilo 16 tandemových dvojic. Jedna naše dvojice byla nalosována v horní části pavouka, druhá naopak v té dolní a bylo jisté, že se naše družstva mohou potkat jedině ve finále. Dvojice Dúška-Dočkalová postoupila celkem bez problémů do semifinále mezi 4 nejlepší. Dvojice Matula-Smrčková to měla o něco složitější, když ve čtvrtfinále rozhodovala o postupu teprve náhlá smrt na dva hody do plných. Naši hráči však udrželi nervy a vyhráli ji v poměru 14:8 a dostali se taktéž do semifinále. Semifinále bylo už složitější a o výsledcích obou zápasů rozhodovala opět sudden victory, kterou obě naše družstva zvládla a postoupila do finále, kde si již zahrála proti sobě. Obě družstva bojovala do posledního hodu, o vítězi nakonec rozhodovala opět náhlá smrt, kterou vyhrála dvojice Dúška-Dočkalová poměrem 16:14. Tým Vysočiny si tak z nedělních tandemů odnesl zlato a stříbro! 

Všem šesti zúčastněným hráčům děkuji za skvělou reprezentaci kraje! 

Fotografie z Májového turnaje jsou k dispozici na facebookových stránkách klubu. Celkové pořadí a kompletní výsledky tandemů lze očekávat v nejbližších dnech na webu ČKA.