Bronzová medaile z MČR dvojic pro hráče KK PSJ Jihlava!

13.06.2016 17:12

Celkem pět zástupců jihlavského klubu se zúčastnilo závěrečného turnaje Mistrovství České republiky dvojic. Ve finále se představily jihlavské dvojice Jiří Ouhel - Václav Rychtařík; Daniel Braun - Stanislav Partl a ve složené dvojici s Miroslavem Jelínkem si zahrál i Jan Kotyza.

 

Vašek s Jirkou a stejně tak i Dan se Standou se finálového turnaje zúčastnili poněkolikáté a jako vždy to bylo představení úspěšné. Letošní měření sil proběhlo na šestidráhové kuželně ve Vracově.

V sobotu, kdy byla na pořadu dne disciplína 2x120hs, se více dařilo dvojici Standa-Dan, kteří výbornými výkony dosáhli celkového součtu 1217 kuželek. Standa při zlepšené hře dosáhl svého letošního maxima a nakoulel parádních 618 kuželek, i Dan se blýskl výborným výkonem a zůstal jedinou kuželku pod hranicí šesti stovek - 599. Dohromady to dalo na páté místo. Jirkovi a Vaškovi se dařilo trochu méně, ale  především díky Jirkově zlepšené hře v druhé šedestáce to na postup do nedělního programu stačilo. Jirka uhrál 560 a Vašek 563 kuželek a obsadili 13. místo. Nejvíce se v sobotu dařilo Honzovi Kotyzovi, který nahrál 637 kuželek a odvezl si z Vracova stříbrnou medaili. 

 

V neděli se uskutečnila soutěž tandemů. Z prvního kola postupily obě naše dvojice, aby se rovnou ve čtvrtfinále mohli potkat a poměřit síly. V přátelské atmosféře nakonec zvítězil Dan se Standou, a i když v semifinále nestačili na dvojici Hažva-Šmída, odvezli si z Vracova bronzové medaile a zopakovali stejné umístění z roku 2014 z Prahy.

Výsledky 2x120hs

Výsledky tandemů

Daniel Braun a Stanislav Partl, MČR dvojic ve Vracově 2016, bronzové medaile