Neregistrovaní

Amatéři mají v našem klubu velmi dlouhou historii. Již v únoru roku 1997 vznikla soutěž JAKL (Jihlavská amatérská kuželkářská liga), která vydržela dodnes. Jedná se o soutěž týmů na 4x60hs, která v době svého největšího rozkvětu zahrnovala celkem 6 lig (5 amatérských a 1 volnou, kde mohli nastupovat i registrovaní hráči). Aktuálně má soutěž 4 amatérské ligy, v nichž nastupuje celkem 26 družstev.

 

Vlivem zájmu velkého počtu amatérských hráčů vznikaly postupně i další turnaje pro amatéry v průběhu celé sezóny. Koncepce jednotlivých turnajů se v posledních letech příliš neměnila. Po zahájení sezóny se amatéři mohou v listopadu a prosinci zúčastnit Mistrovství kuželny, z něhož nejlepších deset v kategorii mužů a žen získává právo postupu na Mistrovství Jihlavy amatérů, které se hraje v úplném závěru roku. Hlavní část amatérských turnajů probíhá však v průběhu jarní části sezóny. Hned v lednu závodí hráči v Novoročním turnaji amatérů, v březnu a dubnu navazuje Velikonoční turnaj dvojic. Hlavním měsícem je pro amatéry červen, především kvůli ukončení soutěže JAKL a vyhlášení výsledků. Tomu předchází ještě amatérský pohár jednotlivců, kde se potkává 16 nejlepších mužů a žen podle průměru v soutěži JAKL, a amatérský pohár družstev, kde soutěží 6 nejlepších družstev dle průměru ve stejné soutěži.

 

V několika posledních sezónách se také osvědčila další celoroční soutěž nesoucí název generálního partnera (v letošním roce VIANOR tour). Jedná se o soutěž jednotlivců, kdy se do kvalifikace může přihlásit neomezený počet hráčů. Mohou hrát i registrovaní hráči, kteří mají určitý handicap. V kvalifikaci se všichni přihlášení utkají v 15 hodech do plných, z něhož vejde 16 postupujících, kteří dále pokračují do vyřazovacího turnaje, který je dělán systémem pavouka vždy na 60hs. Z osmifinále a čtvrtfinále vzejdou 4 finalisté, kteří se utkají všichni mezi sebou o vítězství turnaje. V rámci celé sezóny se koná 10 takovýchto turnajů, kdy se jednotlivé výsledky sčítají. Soutěž je pro hráče velice atraktivní především díky hodnotným cenám.

 

Mimo tyto soutěže se amatéři mohou zúčastnit i turnajů pořádaných prioritně pro registrované (Pohár Vysočiny, Ježek cup).

 

Vrcholem je pak Mistrovství České republiky neregistrovaných kuželkářů, kterého se účastní dvě nejlepší družstva z JAKLu a z něhož je možné postoupit na Mezinárodní mistrovství neregistrovaných kuželkářů.

 

Souhrnný soupis soutěží a turnajů amatérů včetně odkazů na výsledky posledních ročníků:

 

Název turnaje/soutěže Disciplína Termín Výsledky
JAKL Družstva 4x60hs Celá sezóna VÝSLEDKY
VIANOR Tour Jedlotlivci vyřazovací způsob Celá sezóna VÝSLEDKY
Mistrovství kuželny - muži Jednotlivci 120hs Listopad - prosinec VÝSLEDKY
Mistrovství kuželny - ženy Jednotlivci 120hs Listopad - prosinec VÝSLEDKY
Mistrovství Jihlavy - muži Jednotlivci 120hs Prosinec  VÝSL   EDKY 
Mistrovství Jihlavy - ženy Jednotlivci 120hs Prosinec VÝSL EDKY
Pohár Vysočiny - muži Dvojice 2x200hs Prosinec - leden  
Pohár Vysočiny - ženy Dvojice 2x100hs Prosinec - leden  
Novoroční turnaj - muži Jednotlivci 60hs Leden VÝSL EDKY
Novoroční turnaj - ženy Jednotlivci 60hs Leden VÝSLEDKY
Velikonoční turnaj - muži + smíšené Dvojice 2x60hs Březen - duben VÝSLEDKY
Velikonoční turnaj - ženy Dvojice 2x60hs Březen - duben VÝSLEDKY
Ježek cup - neregistrovaní Dvojice 2x120hs Květen  
Amatérský pohár jednotlivců - muži Jednotlivci 60hs Červen VÝSLEDKY
Amatérský pohár jednotlivců - ženy Jednotlivci 60hs Červen VÝSLEDKY
Amatérský pohár družstev Družstva 4x60hs Červen VÝSLEDKY