Trenérský tým

V současnosti se náš trenérský tým skládá ze 4 trenérů. Jedná se o hráče klubu KK PSJ Jihlava, kteří mají s konáním LKŠ dlouholeté zkušenosti. Dětský kurz zajišťuje z velké části dvojice Daniel Braun - Tomáš Valík, kterým se díky zkušenostem s prací s dětmi (letní tábory, dorostenecké oddíly, ...) povedlo vytvořit unikátní projekt, ve kterém se pojí kuželkářský trénink s komplexním volnočasovým programem, vyplněným návštěvou nejrůznějších sportovišť a atrakcí. Kurz pro dospělé je pak doplněn o další trenérskou dvojici Stanislav Partl - Robin Parkan, díky nimž účastníci absolvují jak společné, tak individuální tréninky a vyslechnou přednášky na nejrůznější témata (tréninkový cyklus, filozofie sportu, pravidla, teorie kuželkářského stylu, ...)
 

Daniel Braun

Informace o trenérovi  
Rok narození 1984
Kuželkářský vzor / oblíbený hráč Damir Fuckar, Boris Benedik
Hráčská kariéra KK PSJ Jihlava
Preferovaný styl technický, hráči přirozený
Kladu důraz na ... timing, psychologii hráče

Dan přestoupil do KK PSJ Jihlava v roce 2008 a hned se začal podílet na aktivitách klubu. Jeho trenérská kariéra začala už v mateřském klubu v Červených Pečkách, kde se věnoval trénování dorostu. Na běhu LKŠ se podílí od roku 2012. Specializuje se především na dětský kurz, kde se uplatňují jeho dlouholeté zkušenosti z dětských táborů a z vedoucích pozic skautského oddílu. Vedle vedení tréninku se tak Dan stará o doprovodný program pro děti vymýšlením nesčetného množství her.

 

 

 

 

Robin Parkan

Informace o trenérovi  
Rok narození 1981
Kuželkářský vzor / oblíbený hráč Boris Benedik, Reiner Buschow
Hráčská kariéra KK PSJ Jihlava
Preferovaný styl založený na rovném rozběhu a vypouštění koule přes střed náhozové desky
Kladu důraz na ... rozcvičení, kvalitu položení koule, správné nastupování si v dorážce

Robin je nejzkušenějším trenérem našeho týmu. V roce 2006 ukončil studium na FTVS UK diplomovou prací Roční tréninkový cyklus v kuželkářském sportu a získal trenérskou licenci I. třídy. V letech 2005 - 2012  působil jako hlavní trenér Kuželkářského klubu PSJ Jihlava. V období 2006-2010 byl předsedou trenérsko-metodické komise ČKA. Další roky své trenérské kariéry spojil s juniorskou reprezentací, kterou vedl v letech 2011-2012. Robin působil jako trenér na LKŠ v letech 2005-2012. Po kratší pauze se opět vrátil do trenérského týmu a jeho hlavní specializací se staly odborné přednášky a individuální tréninky.

 
 

Stanislav Partl

 
Informace o trenérovi  
Rok narození 1981
Kuželkářský vzor / oblíbený hráč Boris Benedik
Hráčská kariéra KK PSJ Jihlava
Preferovaný styl v jednoduchosti je síla
Kladu důraz na ... komunikace hráče s trenérem
Standa stál u zrodu myšlenky LKŠ a na jejích začátcích pomáhal s vedením Standovi Bezděkovi. Od roku 2013 se opět představuje v trenérském týmu. Standa obstarává především kurz pro dospělé, kde se věnuje nejen hernímu tréninku, ale rovněž teoretickým přednáškám. Jeho specialitou jsou témata jako technické vybavení kuželen, technické předpisy, pravidla nebo týmová taktika a strategie, se kterou má zkušenosti jako dlouholetý vedoucí A mužstva mužů KK PSJ Jihlava.
 
 
 
 
Tomáš Valík
Informace o trenérovi  
Rok narození 1990
Kuželkářský vzor / oblíbený hráč Boris Benedik
Hráčská kariéra KK PSJ Jihlava
Preferovaný styl Technický, volný, hraný z kraje náhozové desky.
Kladu důraz na ... Jemné položení a správný timing.

Tomáš se stal členem trenérského týmu LKŠ v roce 2008 a od roku 2013 se podílí na přípravách všech ročníků. Trenérské zkušenosti začal sbírat od roku 2008, kdy trénoval na LKŠ pod vedením Robina Parkana a zároveň vedl dorostenecké družstvo KK PSJ Jihlava. Tomáš se podílí na běhu obou kurzů, kde uplatňuje několikaleté zkušenosti s vedením táborových oddílů. Na starosti má systematický trénink a doplňkové aktivity.